Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Mi kapcsolja össze a NYESZ-t és a TBSZ-t?

Utolsó módosítás: 2013.07.18.

A nyugdíj előtakarékossági számla és a tartós befektetési számla egyaránt olyan értékpapír alapú számla, amely korlátozott módon, de nyugdíjcélú tartalékolásra alkalmas.

A nyugdíj előtakarékossági számla

A nyugdíj előtakarékossági számla, azaz NYESZ 2006-ban jelent meg a kifejezetten nyugdíj megtakarítási megoldások között, igaz akkoriban még a nyugdíjrendszer negyedik pillérének tartották. Egy olyan értékpapírszámla típus, amely az értékpapírok eladása és vétele után képes hozamot termelni. A NYESZ-re történő befizetések után állami adókedvezmény vehető igénybe ugyanis a befizetett pénzünk 20%-a, legfeljebb éves szinten 100-130 ezer forint az SZJA-ból visszaigényelhető.  

A tartós befektetési számla

A TBSZ egy olyan speciális számlatípus, amelyre befizetni csak a számlanyitás naptári évének végéig lehet. Ezt így a könnyebbség kedvéért 0. évnek is szoktuk nevezni. A befizetéstől számított 5 évig tarthatjuk a pénzünket a számlán, érdekessége, hogy a lejáratkor már a kamatadó fizetésétől nem szükséges tartanunk. A TBSZ-t érdemes egyébként nagyobb összeggel indítani, hiszen leginkább egyszeri díjas megtakarításnak tekinthető, de pénzünkhöz akár már a 3. év végén is kamatadó kedvezménnyel hozzáférhetünk.

A NYESZ és a TBSZ közötti kapcsolat

A törvény lehetővé teszi azt számunkra, hogy a nyugdíj előtakarékossági számlán gyűjtött pénzünket tartós befektetési számlára átvezessük. Ennek a feltétele természetesen az, hogy ebben azesetben a NYESZ megszűnik.  Maga az átvezetés a TBSZ szempontjából befizetésnek minősül.

A lekötött pénzösszeg a NYESZ-en nyilvántartott követelés értékének az átalakítás napján irányadó piaci értéke lesz, a befizetés naptári évének pedig az átalakítás napjának éve tekinthető.

Azt jó tudni viszont, hogy a NYESZ-ről történő átvezetés esetén a korábban igényelt adókedvezményt 120%-os értéken vissza kell fizetni, ráadásul az előrehozott hozzáférés miatt jövedelemnek minősül, tehát SZJA és EHO köteles. Kamatadót a 10. év után viszont már nem kell fizetni.

A NYESZ és a TBSZ tehát reális alternatíva lehet, ha közép- vagy hosszútávon kívánunk nyugdíjcélra előtakarékoskodni. Akkor érdemes azonban számlanyitásra vállalkozunk, ha az értékpapír befektetésekkel tisztába vagyunk. Amennyiben kellő hozzáértéssel nem rendelkezünk, vagy nincs meg a szakértelmünk hozzá, célszerű olyan nyugdíj előtakarékossági formát választanunk, amely nem csak stabil háttérrel rendelkezik, hanem nagyobb szabadságot nyújt amellett, hogy kiemelkedő hozamkilátásokkal is rendelkezik.

Nyugdíj előtakarékossági programunk megismeréséhez töltse ki ajánlatkérőnket és munkatársaink 1 munkanapon belül felveszik Önnek a kapcsolatot, feldolgozzák kérését.

Kalkulátorunkkal azt is kiszámíthatja, hogy milyen nyugdíjra számíthat, ha még időben nekikezd a pénze tartalékolásának.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Nyugdíj befektetések
  • Nyugdíj öngondoskodás: miért fontos?
  • Nyugdíjbiztosítás adókedvezmény 2014
  • Nyugdíj megtakarítási lehetőségek
  • Nyugdíj célú előtakarékosság


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu