Mennyi pénze lesz?

havi 10.000 Ft - 20 évig - 7,7 millió Ft
havi 20.000 Ft - 20 évig - 14,4 millió Ft
havi 30.000 Ft - 20 évig - 23,2 millió Ft
havi 20.000 Ft - 10 évig - 3,7 millió Ft
havi 40.000 Ft - 10 évig - 7,7 millió Ft

Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Öngondoskodás fogalma

Utolsó módosítás: 2013.01.08.

Hazánkban az öngodoskodás fogalma még nem teljesen kiforrott. Sokan az öngondoskodást, az időskori megélhetésről való bebiztosítással azonosítják, holott ennél többről van szó. Az öngodoskodás nem csak az anyagi biztonság megteremtését jelenti, de az egészség tudatos megőrzését is magába foglalja.

Talán még Ön is bízik abban, hogy az állam kisegíti nyugdíjas korában pedig ezzel az illúzióval már le kellett volna számolnia mindenkinek. A másik probléma, hogy sokan úgy gondolják, a megtakarítás egy luxus, mely csak kiváltságosok előjoga, pedig tudatos tervezéssel Ön is megteremtheti anyagi biztonságát.

Az öngondoskodási formák esetében meg kell említeni a banki termékek mellett, a hosszú távú előtakarékossági megoldásokat is, melyek igazi pénzügyi tudatosságra nevelnek. Nézzünk meg néhányat, ezek közül röviden:

Nyugdíj célú öngondoskodás

  • Tartós Befeketetési Számla

Minimum 25 ezer forint befizetésével Ön is igényelhet Tartós Befektetési Számlát, egy választott pénzintézetben. A 0. évben fizethet be kizárólag a számlára, és a teljes összeg az 5. év végén kamatadómentesen a rendelkezésére áll.

  • Nyugdíj Előtakarékossági Számla

5 ezer forint befizetés szükséges egy NYESZ megnyitásához, amely történhet egy Ön által választott bankfiókban. A számlán jóváírt befizetéseit nyilvántartják, és hozamaival növelt értéken juthat hozzá a nyugdíjbavonulás után.

  • Önkéntes nyugdíjpénztár

A tagdíjfizetést a munkáltató is átvállalhatja, de állami támogatás – hasonlóan a NYESZ-hez- csak az egyéni befizetések után jár. Ez legfeljebb évi 100- 130 ezer forintot tehet ki, mely összeg a SZJA-ból visszaigényelhető.

  • Nyugdíj célú befeketetéses biztosítás  

Nem csak megtakarítási lehetőséget nyújt, hanem baleset-és életbiztosítási védelemmel is egybeköthető. Maga az összeg nem perelhető, és nem vonható végrehajtás alá sem. A 10. év után pedig a teljes összeg kamatadófizetési kötelezettség nélkül, hozamokkal növelt értéken felvehető.

Lakás célú öngondoskodás

  • Lakáskassza

Lakáskassza konstrukciót jelenleg három hazai, erre szakosodott pénzintézet kínál hazánkban. Lényege, hogy egy bizonyos összeget – legfeljebb havi 20 ezer forintot – lakás célra félreteszünk, és ezt az állam, a befizetések 30%-ával, legfeljebb évi 72 ezer forinttal megtoldja.

  • Lakás célú befektetéses biztosítás

Ellentétben a lakáskasszával, a befektetéses biztosítás igénybe vételével, a biztosító nem kötelez arra, hogy a felhalmozott megtakarítást kifejezetten lakáscélra fordítsuk, így ez az összeg szabadon elkölthető. Egyetlen kritérium, hogy a takarékoskodási időszak minimum 10 évet kitegyen, hiszen ennyi idő szükséges a költségek kitermeléséhez, és a megfelelő mértékű hozamtermeléshez.

Szeretne Ön is többet megtudni a személyre szabott öngondoskodási lehetőségeiről? Tegye fel kérdéseit szakértőinknek, akik az ország egész területén segítő kezet nyújtanak a pénzügyek terén.

Kalkulátorunkkal Ön is kiszámíthatja, hogy az adott időtávon, mekkora mértékű vagyongyarapodásra számíthat.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Kinek éri meg a hosszú távú megtakarítás?
  • Miért ne tartsuk bankban a megtakarításunkat?
  • Megtakarítás befektetés
  • Havi megtakarítás
  • Öngondoskodási célok


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu