Mennyi pénze lesz?

havi 10.000 Ft - 20 évig - 7,7 millió Ft
havi 20.000 Ft - 20 évig - 14,4 millió Ft
havi 30.000 Ft - 20 évig - 23,2 millió Ft
havi 20.000 Ft - 10 évig - 3,7 millió Ft
havi 40.000 Ft - 10 évig - 7,7 millió Ft

Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Melyik megtakarítást válasszam?

Utolsó módosítás: 2013.01.29.

A legtöbb ember számára, aki megtakarítási, és befektetési lehetőséget keres, nem egyszerű a legtesthezálóbb kiválasztása. A pénzintézetek rengeteg ajánlattal bombázzák az embereket,  nem beszélve a biztosítók által kínált befektetési megoldásokról.

Jelenleg is rengeteg megtakarítási forma létezik a piacon, és nehéz eldönteni, hogy ezek közül melyik a legjobb, illetve a legrosszabb lehetőség. Könnyebb lenne úgy fogalmazni, hogy mindenkinek az anyagi helyzetéhez igazodva, illetve megtakarítási cél és időtáv szerint érdemes , egy adott opció mellett letenni a voksát.

A megtakarítás kiválasztásának néhány fő szempontja:

  • Megtakarítási cél

A megtakarítási forma kiválasztása előtt szükséges meghatározni azt a célt, amelyre tartalékot képezni szeretnénk. Ez lehet, új lakás vásárlása, gyermek előtakarékosság, vagy éppen nyugdíjkiegészítés is.

  • Rövid vagy hosszútáv

Fontos, hogy az anyagi tartalékképzést milyen időtávon tudjunk rendszeresen eszközölni. Míg a lakáskassza például már 4 éves megtakarítási időtartamra is kínál előtakarékossági lehetőséget, addig a befektetéses biztosítások minimálisan 10 évre szólnak. A megtakarítási időtáv, természetesen a megtakarítási cél függvénye. Gyermekünk anyagi bázisának megteremtése, akár 20 éves időtávon is elképzelhető.

  • Díjfizetés mértéke

Kis összegű megtakarításról, havi néhány ezer forint tartalékolása esetén beszélhetünk, de a díjfizetés mértéke a több tízezer, vagy akár a százezer forintot is elérheti.

  • Díjfizetés gyakorisága

A befektetéses biztosítás esetében például eldönthetjük, hogy havi, negyedéves, vagy éves rendszerességgel kívánjuk az előírt díjunkat befizetni. Ezek közül a havidíjas fizetés a legnépszerűbb. Azt is fontos tudni, hogy a díjfizetés kötelező-e, mert, ha nem akkor könnyen előfordulhat, hogy elfeledkezünk róla, így megtakarításunk tényleges célját nem éri el.

  • Hozam és kockázat

A befektetések vonatkozásában, általánosan elfogadott tény, hogy a magas hozam, magas kockázattal is együtt jár. Választhatunk, kifejezetten kockázatos, vagy, ha ettől tartunk, akkor kiegyensúlyozott befektetési lehetőségeket is. Míg a bankbetét, és az állampapír szinte kockázatmentesnek tekinthető, addig a részvény típusú befektetések, a nagy árfolyamingadozás miatt már rizikósnak tekinthetőek. Az önkéntes nyugdíjpénztár, vagy éppen a befektetéses biztosítás viszont az úgynevezett középutas termékek között található.

  • Költségek

A befektetési egységekhez kötött életbiztosítások összehasonlítását szolgálja, a TKM, azaz a teljes költség mutató. Ennek segítségével, a hitelek után már a megtakarítási formákat is összevethetjük. Nem szabad azonban kizárólag a költségek alapján elvégezni az összehasonlítást, ugyanis más díjakkal kalkulálhatunk az egyszeri díjas, mint a rendszeres díjas megtakarítás esetén, és életbiztosításról legyen szó, nem elhanyagolható a szerződő életkora sem.

  • Hozzáférés

Érdemes, a megtakarítási lehetőség kapcsán figyelembe venni, hogy a megtakarított pénzhez mikor férhetünk hozzá. Léteznek olyan megtakarítási formák -  mint például az állami Start számla- amely csak a futamidő  végén válik felhasználhatóvá. Ezzel szemben, a befektetéses biztosításba befizetett pénzünkhöz már a 2. év végén hozzáférhetünk, ha váratlan anyagi zűrbe keveredünk.

  • Állami támogatás vagy függetlenség

Sajnos, egyre jobban igaz az a mondás, hogy arra, amire az állam kedvezményt nyújt, előbb vagy utóbb jogot is formál. Elég, ha csak a magánnyugdíjpénztári pénzekre gondolunk, vagy ami a babaszámlákkal történt. Az állam ugyan adókedvezményt nyújthat, de léteznek az államtól független, stabil biztosítói háttérral rendelkező előtakarékossági megoldások is.

Ha, szeretne Ön is, személyre szabottan megismerkedni az előtakarékossági lehetőségeivel, forduljon bizalommal tanácsadóinkhoz, akik az ország egész területén rendelkezésére állnak.

Kalkulátorunkkal kiszámíthatja, hogy rendszeres megtakarítással néhány éven belül, milyen mértékű vagyontartalékra tehet szert.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Folyamatos megtakarítás
  • Unit-linked költségei
  • Megtakarítás családon belül
  • Amit, az államilag támogatott előtakarékossági formákról tudni kell
  • Nyugdíj célú unit-linked


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu