Nyugdíj előtakarékosság:

Éves 20%, de max 130e Ft-os támogatás
Rugalmas hozzáférés a futamidő alatt
Magas hozamkilátások, akár 6-8%/év 
Kamatadó mentesen és biztonságosan
Illetékmentes örökléssel, adómentesen



Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Aggódunk a nyugdíj miatt

Utolsó módosítás: 2013.09.06.

Az emberek nagy része a munkahelyek biztonsága, az egészségbiztosítási rendszer, valamint a nyugdíjas évek miatt aggódik a legjobban. Az öngondoskodási szándék ugyan sokunkban megvan, de még mindig csak kevesebb, mint a lakosság fele képes havi szinten megtakarítani.

Rosszabbul élünk, mint két éve?

Az Allianz Hungária megbízásából készített felmérés szerint később és kevesebbet tudunk megtakarítani most, mint két évvel korábban. A felmérésből az is kiderül, hogy a magas adóterhek ellenére még mindig sokan kitartanak a bankbetétek mellett, de jó hír, hogy most már nagyjából minden negyedik ember az életbiztosítás felé is nyitottá vált. Ugyanennyien viszont öngondoskodási formaként az önkéntes nyugdíjpénztárt tartjuk számon. A felmérésben megkérdezett gyermekesek közel feléről viszont igaz, hogy bármennyire is szeretne, de nem áll módjában a gyermek számára megtakarítani.

Az öngondoskodás fontossága

A kutatás kimutatta, hogy a válaszadók túlnyomó része tisztában van az öngondoskodás szükségességével, de csak minden második ember tett eddig lépéseket a jövője biztosítása érdekében. A legelterjedtebb nyugdíj előtakarékossági forma továbbra is egyébként az önkéntes nyugdíjpénztár, de az öngondoskodók toplistáján előkelő helyet kapott az életbiztosítás és a bankbetét is.

Mikor és mennyit kellene megtakarítani?

A válaszadók többsége úgy véli, hogy az öngondoskodásba 31 évesen érdemes belevágni.  Érdekesség, hogy tavaly még a 30 éves kort hozták fel a legtöbben, de érdemben inkább 36 évesen tudták ezt reálisan elkezdeni, annak ellenére, hogy tudják hamarabb kellett volna.

2011-ben még 40.200 forintra tűzték ki a szükséges öngondoskodási összeget – akik már ebbe belevágtak -, de ez idén 34.700 forintra redukálódott. Az anyagi tartalékkal még nem rendelkezők 53.000 forintra becsülték ennek összegét, bár ez idén csak a 45.400 forintot érte el.

Borús kilátások nyugdíj kérdésben

A lakosság egyértelműen az egészségügyi és a várható nyugdíj helyzet miatt aggódik a legjobban, de a bizonytalan abban a kérdésben is, hogy az állása fennmarad-e. A nyugdíjrendszer állapotát a lakosság 78 százaléka, míg az egészségbiztosítási rendszerét 76 százaléka kilátástalannak tartja.

Ennek tükrében egyáltalán nem meglepő, hogy a válaszadók 74 százaléka az időskori megélhetését és 67 százalékuk az állami nyugdíjellátást bizonytalannak ítéli.

Amennyiben szeretné Ön is időben elkezdeni a nyugdíjra való felkészülést, forduljon hozzánk bizalommal és tanácsadóink segítenek kiválasztani az optimális nyugdíj előtakarékossági megoldást az Ön számára.

Kalkulátorunkkal azt is kiszámíthatja, hogy rendszeres megtakarítása milyen eredménnyel járhat az évek folyamán.

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • Nyugdíj előtakarékossági ajánlatok
  • Nyugdíj megtakarítás 2014
  • Nyugdíj előtakarékosság fajtái
  • Nyugdíj előtakarékosság SZJA kedvezménye
  • Nyugdíjbiztosítás adójóváírás


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu